Wszystkie recenzje zamieszczone na tym blogu są moją własnością. Nie wyrażam zgody na korzystanie z nich bez mojej wiedzy (na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

czwartek, 13 sierpnia 2015

Diana Palmer - Amelia


 

Diana Palmer

Amelia

tł. Bożena Stokłosa

Wydawnictwo Da Cappo 1994
Wyd. 1
Liczba stron: 319

Wyzwania:
Przeczytam tyle, ile mam lat w danym roku - 8/25 l. - 2015 

Ocena: 7/10Amelia Howard, to dwudziestoletnia dziewczyna, która na co dzień musi mierzyć się z chorobą ojca i jego wybuchami złości. Bojąc się o własne życie znosi podłe traktowanie, jest ślepo posłuszna i wykonuje rozkazy bez mruknięcia okiem. Jej ojciec planuje wydać ją za mąż za Alana. Jednakże dziewczynie w cale się to małżeństwo nie uśmiecha, gdyż pod pozorem niechęci darzy uczuciem jego starszego brata - Kinga, który ma o dziewczynie najgorsze zdanie i zrobi wszystko by nie dopuścić do aranżowanego małżeństwa. A wszystko to dzieje się na tle Dzikiego Zachodu.

Tytułowa bohaterka zdaje się być życiową ciapą. Grzeczną, dobrze ułożoną, posłuszną. Jednakże pod ta tarczą kryje się ogromny temperament. Temperament, którego nie dostrzega King. Twierdzi, że dziewczyna jest nijaka, płochliwa i nazbyt ułożona, co czyni ja strasznie nudną. Uważa także, że pomysł z małżeństwem jest tylko przykrywką by dorwać się do majątku rodziny. Uważa, że dziewczyna nie zasługuje na to aby być żoną jego młodszego brata. Zrobi wszytko by zapobiec temu niedorzecznemu małżeństwu. Postępuje wobec niej haniebnie co prowadzi do tragedii, która odmienia Amelię, Kinga i ich życie.

Jest to typowy, lekki i przyjemny, romans. Przy czym przedstawia niesamowity wachlarz uczuć, ludzkich zachowań i postrzegania świata. Pokazuje także, że pozory bardzo mogą mylić i niekoniecznie musi być tak jak nam się wydaje na pierwszy rzut oka. Najlepszym tego przykładem jest właśnie King. Same postacie zostały zgrabnie i ciekawie przedstawione. Uroku książce dodaje miejsce i czas akcji. Gorący romans na Dzikim Zachodzie może brzmi może nieco dziwnie, ale jeśli wszystko ma w nim sens, stanowi to interesująca mieszankę. Z czystym sumieniem polecam, wszystkim tym, którzy lubią romanse, Dziki Zachód i dobrze kończące się historie :)

8 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kojarzę tę książkę, ale nie miałam jeszcze przyjemności jej przeczytać :) Chętnie zapoznałabym się bliżej z Dzikim Zachodem :)
   Ściskam :*

   Usuń
  2. Lekka, łatwa i przyjemna. Polecam :)

   Usuń
 2. Historia wydaje się być ciekawa, lecz odstrasza mnie wątek związana dzikim zachodem.
  lemoniadowe-recenzje.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też się go obawiałam, ale w gruncie rzeczy stanowi tylko tło. Nie jest tak źle :)

   Usuń
 3. Ja bardzo lubię romanse, a Diany Palmer jeszcze nic nie czytałam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pisze fajnym, ciekawym stylem :) Ja zaczełam od "Władcy pustyni" i polubiłam tę autorkę, także polecam :)

   Usuń
 4. Nigdy nie słyszałam o tej książce i sama nie wiem, czy po nią sięgnę, bo na pewno irytowałoby mnie zachowanie Kinga i Amelii. Chyba nie mam nerwów do takich książek :)

  Books by Geek Girl

  OdpowiedzUsuń