Wszystkie recenzje zamieszczone na tym blogu są moją własnością. Nie wyrażam zgody na korzystanie z nich bez mojej wiedzy (na mocy Dz.U.1994 nr 24 poz. 83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych).

środa, 19 sierpnia 2015

Kilka zapowiedzi
Człowiek jak siedzi w domu, to się troszeczkę nudzi. Ostatnio przeglądałam strony wydawnictw, gdzie znalazłam kilka interesujących zapowiedzi. Dziś przedstawię wybrane propozycje Wydawnictwa Mag i Fabryki Słów, szczególnie te, które przypadły mi do gustu :) Wszystkie opisy książek pochodzą ze stron internetowych wydawnictw.

Wydawnictwo Mag proponuje 9 powieści, spośród których 3 przypadły mi naprawdę do gustu i będę mieć je na oku. Oto one:
Rachel Hartman

Łuska w cieniu


Liczba stron: 480
Rok wydania: 26 sierpnia 2015
Cena: 39 zł

"Królestwo Goreddu – świat, w którym ludzie i smoki żyją w niepewnej równowadze, a ci nieliczni, którzy są jednocześnie ludźmi i smokami, muszą ukrywać prawdę. Jedno z nich – w połowie ludzka dziewczyna, w połowie smoczyca, imieniem Serafina - niechętnie dało się wciągnąć w politykę swojego świata. Kiedy dochodzi do wybuchu wojny między smokami a ludźmi, Serafina musi wyruszyć w podróż, by odnaleźć innych podobnych sobie – ponieważ łączy ją niewyjaśniona więź z nimi wszystkimi, a razem będą zdolni walczyć przeciwko smokom w potężny, magiczny sposób.

Zbierając tę barwną gromadkę, Serafina musi uciekać przed ludźmi, którzy próbują ją zatrzymać. Jednak najbardziej przerażająca jest inna pół-smoczyca, która umie wkradać się w ludzkie umysły i je przejmować. Aż do tej pory Serafina chroniła swój umysł przed intruzami, co jednocześnie oznaczało ograniczenie jej możliwości. Nadszedł czas, by podjąć decyzję – trzymać się bezpiecznego starego życia czy przyjąć potężne nowe przeznaczenie?"
Dan Simmons

Hyperion


Liczba stron: 624
Rok wydania: 9 września 2015
Cena: 49 zł

"W obliczu zbliżającej się nieuchronnie międzygalaktycznej wojny na planetę Hyperion przybywa siedmioro pielgrzymów: Kapłan, Żołnierz, Uczony, Poeta, Kapitan, Detektyw i Konsul. Mają za zadanie dotrzeć do mitycznych grobowców, by znaleźć w nich budzącą grozę istotę. Zna ona być może metodę, która pozwoli zapobiec zagładzie całej ludzkości. Każdy z pielgrzymów może przedstawić jej swoją prośbę, lecz wysłuchany zostanie tylko jeden. Pozostali będą musieli zginąć."Jim Butcher
Śmiertelne maski

Liczba stron: 496
Rok wydania: 23 września 2015
Cena: 35 zł

"Harry Dresden, jedyny profesjonalny mag detektyw w Chicago, ma powód do zadowolenia - interesy idą świetnie. Ale ma też powód do zmartwień - pojedynek z diukiem Ortegą z Czerwonego Dworu i kradzież całunu, który posiada ogromną magiczną moc. Nie wspominając o powrocie dziewczyny Harry'ego, półwampirzycy Susan..."Fabryka słów z kolei ma dla swoich fanów 13 propozycji, z czego ja zaproponuję tylko 1. Z pozostałymi możecie zapoznać się na stronie wydawnictwa :)
Czas żelaza #1

Angus Watson

Czas żelaza #1Rok wydania: 6 listopada 2015"Nikt nie rodzi się legendą. Legendę wykuwa przeznaczenie.
Dug Fokarz to pechowy najemnik, który zmierza na południe, aby zaciągnąć się do armii króla Zadara. Przeszkadza mu w tym nieustanne ratowanie z opresji niewłaściwych ludzi.
Dug znalazł się więc po złej stronie barykady względem wielotysięcznej armii, do której chciał dołączyć, a to dopiero początek jego kłopotów."


Jestem ciekawa Waszych opinii na temat tych książek :) Podobają się, zachęcają czy wręcz przeciwnie?1 komentarz:

  1. Hej! Nominowałam cię do LBA zapraszam i miłej zabawy :D
    http://niedziekiwoleksiazki.blogspot.com/2015/08/liebster-award.html

    OdpowiedzUsuń